Jak się rozwieść?

Zapewniamy kompleksowe wsparcie aż do uzyskania rozwodu.

Spokojne rozstanie jest możliwe – pomagamy rozwieść się krok po kroku. Doświadczony prawnik rozwodowy pomoże Ci wejść w nowy etap Twojego życia z klasą.

Kancelaria rozwodowa - NOWY ETAP
Kancelaria rozwodowa - NOWY ETAP

Jak się rozwieść w zgodzie?

Rzeczowa rozmowa z byłym partnerem/partnerką może okazać się trudna i nieefektywna. Droga sądowa jest z kolei długotrwała i wyczerpująca. Rozwód z ustaleniami przedsądowymi łączy w sobie siłę rozmowy i moc prawa. Zaufaj ekspertowi, który o rozwodach wie wszystko.

Rozwód krok po kroku. Od czego zacząć? | Nowy Etap®

Rozwód to chęć poprawy jakości swojego życia i wkroczenia w czas pozytywnych zmian.

My pomożemy Ci rozwieść się szybko i spokojnie, nie krzywdząc dzieci.

Kancelaria rozwodowa - NOWY ETAP
Kancelaria rozwodowa - NOWY ETAP

Sprawny rozwód krok po kroku

6 kroków do Nowego Etapu życia

Rozwód krok po kroku. Od czego zacząć? | Nowy Etap®Bezpłatna konsultacja

Przeprowadzamy niezobowiązującą rozmowę, w czasie której omawiamy Twoje oczekiwania i naszą praktykę mediacyjną. Odpowiadamy na wszystkie pytania!

Rozwód krok po kroku. Od czego zacząć? | Nowy Etap®Zaproszenie na mediację

Ustalamy zasady i warunki naszej współpracy, zapraszamy do rozmów drugą stronę. Możesz zrobić to samodzielnie lub zdać się na nas.

Rozwód krok po kroku. Od czego zacząć? | Nowy Etap®Plan mediacji

Zawieramy trójstronną umowę i ustalamy termin pierwszego spotkania mediacyjnego.

Rozwód krok po kroku. Od czego zacząć? | Nowy Etap®Posiedzenia mediacyjne

W czasie kolejnych spotkań, których liczba jest zależna od Was, przechodzimy przez kolejne aspekty ugody. Przyglądamy się wszelkim spornym kwestiom, aby rozwiązać je w jak najkorzystniejszy sposób.

Rozwód krok po kroku. Od czego zacząć? | Nowy Etap®Podpisanie ugody

Gdy wszystkie kwestie zostaną już ustalone, mediator przygotuje spójną ugodę mediacyjną do podpisu przez obie strony.

Rozwód krok po kroku. Od czego zacząć? | Nowy Etap®Zatwierdzenie ugody przez sąd

Ugoda mediacyjna zostaje przedstawiona sądowi i ten zatwierdza ją jako wyrok w sprawie rozwodowej.

Rozwód krok po kroku. Od czego zacząć? | Nowy Etap®Jesteście rozwiedzeni

Wierzymy, że proces ten był szybki i spokojny. Nowy etap Twojego życia właśnie się rozpoczął!

Kancelaria rozwodowa - NOWY ETAP

Rozwód z ustaleniami przedsądowymi to jedyny słuszny sposób na zakończenie trudnego związku. Dla obu stron. Nie angażując w to dzieci.

Pomogliśmy już ponad 1050 parom rozwieść się spokojnie i z klasą. Z naszego doświadczenia wynika, że rozwód z ustaleniami przedsądowymi pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze i niepotrzebny stres.

Kancelaria rozwodowa - NOWY ETAP
Zaufaj sile rozmowy

Czym różni się proces rozwodowy od ugody mediacyjnej?

Postępowanie sądowe Rozwód z ustaleniami przedsądowymi
Czas Tradycyjne postępowanie trwa średnio od roku do kilku lat. Rozwód poprzedzony mediacją może trwać jedynie 3 miesiące.
Koszty
Intymność spraw Prawnik musi poznać wszystkie szczegóły z życia prywatnego i intymnego małżonków, aby móc w pełni ich reprezentować. Mediator wymaga tylko tyle informacji z życia prywatnego, ile jest niezbędne do osiągnięcia porozumienia.
Ilość rozpraw Ilość rozpraw jest zależna od postawy stron i stopnia skomplikowania sprawy. Jako przeciwnika procesowego widzimy swoją niegdyś najbliższą osobę. Rozwód kończy się po jednej rozprawie sądowej, podczas której sąd potwierdza ustalenia wskazane w ugodzie.
Satysfakcja z wyroku Nie jesteśmy pewni, jaki zapadnie wyrok. Nierzadko się zdarza, że wyrok sądu nie cieszy żadnej strony. Przy dobrze opracowanej ugodzie, sąd orzeknie wedle życzenia stron.
Materiały dowodowe i świadkowie Rozwodnicy zbierają negatywną dokumentację, przedstawiają w sądzie zdjęcia i nagrania prywatne, śledzą się wzajemnie. Wzywają świadków konkretnych zdarzeń, którymi często są znajomi obydwu stron. Strony nie muszą powoływać świadków, dodawać zdjęć, nagrań, bilingów, rachunków itd. Postępowanie dowodowe może zostać ograniczone tylko do wysłuchania argumentów.
Dzieci Dzieci są świadkami wielu zdarzeń w czasie procesu, wyczuwają niepokój i stres u rodzica. Dzieci są poddawane badaniom biegłych. Dzieci nie uczestniczą rozmowach, nie zostają poddane badaniom biegłych.
Rozwiązanie problematycznych kwestii Utrzymuje się ciągły stres i ryzyko powstawania dodatkowych konfliktów związanych z wciąż nieuregulowanymi sprawami. Fakt ugody nierzadko powoduje, że strony łatwo porozumiewają się w kwestiach niekoniecznie związanych z samym rozwodem.
Kancelaria rozwodowa - NOWY ETAP

Obejrzyj to nagranie:

Kancelaria rozwodowa - NOWY ETAP
Zaufali nam

Wypowiadaliśmy się dla

Kancelaria rozwodowa - NOWY ETAP