Pozew o rozwód – ile kosztuje w 2024 roku?

Mężczyzna zastanawia się na temat pozwu rozwodowego
Autor artykułu
Kamil Jura

Prawnik i mediator rozwodowy. Twórca nowoczesnego podejścia do sposobu przeprowadzenia rozwodu. Jako jedyny w Polsce wymyślił i opracował od A do Z unikalny schemat działania w sprawach rozwodowych pozwalający na uzyskanie rozwodu nawet w 8 dni.

Podczas rozwodu pierwszym etapem jest przygotowanie pozwu o rozwód. Z uwagi na fakt, iż nie ma jednego wzoru takiego dokumentu a każda sprawa rozwodowa ma charakter indywidualny, napisanie pozwu o rozwód nie należy do najłatwiejszych zadań.

Z uwagi na powyższe często małżeństwo chcące się rozwieść i przygotować do sprawy rozwodowej decyduje się na powierzenie napisania pozwu prawnikowi.

Jaka jest cena pozwu o rozwód? Ile bierze prawnik za napisanie pozwu do sprawy rozwodowej? Na te pytania odpowiemy w tym artykule.

Ile możemy zapłacić za pozew rozwodowy?

Pozew składa się z trzech części. W pierwszej części wypisuje się dane pozwanego i powoda.

Druga część obejmuje wniosek o rozwód a trzecia jest poświęcona jego uzasadnieniu.

Ostatnia część powinna obejmować konkretne przyczyny wnoszenia pozwu rozwodowego oraz podstawowe informacje dotyczące zawarcia ślubu.

Ponadto w sytuacji posiadania przez małżeństwo dzieci w pozwie o rozwód należy również zadeklarować kwotę alimentów.

Na samym końcu do pozwu dołącza się załączniki w formie dokumentacji takiej jak np. oryginalny odpis aktu małżeństwa czy skrócone akty urodzenia dzieci.

Jeżeli zdecydujemy się go napisać samodzielnie wtedy pozew rozwodowy będzie nas kosztował 0 zł.

Ile bierze adwokat za napisanie pozwu rozwodowego?

Z uwagi jednak na obszerność oraz złożoność wymaganej treści pozwu rozwodowego, wiele małżeństw decyduje się na pomoc prawniczą.

Przed spisaniem właściwego dokumentu, jakim jest pozew o rozwód wymagana jest uprzednia konsultacja w formie porady prawnej.

Podczas takiego spotkania przekazujemy prawnikowi wszystkie niezbędne informacje na temat małżeństwa oraz powody, dla których chcemy wziąć rozwód. Ceny takiej porady prawnej są zróżnicowane i wahają się od 150 zł wzwyż za godzinę spotkania.

Pozew rozwodowy cena za dokument 2024 r.

Cena dobrze sporządzonego pozwu rozwodowego zaczyna się zazwyczaj od 1500 zł.

Koszty pozwu rozwodowego zależne są od stopnia zawiłości sprawy oraz ilości dokumentacji, z którą musi zapoznać się prawnik.

Wiele kancelarii z uwagi na powyższe zróżnicowane czynniki wycenia każdego klienta i pozew rozwodowy indywidualnie.

Rozwód nawet w 8 dni z Programem Ochrony Dzieci™

Zakończ nieszczęśliwy związek dbając swoje o finanse, bez traumy dla Ciebie i dzieci, bez walki w sądzie, bez wyciągania brudów oraz bez niszczenia relacji ze znajomymi i rodziną.

 Sprawdź ile będzie kosztować Twój rozwód 
Chcesz się rozwieść szybko i bez zbędnych kosztów?
 Sprawdź ile będzie kosztować Twój rozwód