Sprawny rozwód w 22 dni. Czy to możliwe? Historia na faktach

Mężczyzna stoi obok ikony przedstawiającej sprawny rozwód

Rozwód nawet w 8 dni bez zbędnych kosztów i emocji

Rozwód w 22 dni — czy to możliwe? Najlepszym nauczycielem jest doświadczenie i to właśnie z niego wynika nasze przekonanie o tym, że można uzyskać rozwód zaledwie w 22 dni. Chcesz dowiedzieć się, jak to możliwe, że udało nam się doprowadzić do zakończenia małżeństwa w tak krótkim czasie? Nie masz ochoty na długie batalie sądowe i jesteś gotów na kompromis? Jesteś w odpowiednim miejscu, aby pozyskać wszystkie istotne informacje i rozwieść się tak szybko, jak to tylko możliwe.

Wszystko zaczyna się od rozmowy

Chcąc opowiedzieć Ci o przykładzie, w którym udało się uzyskać rozwód w zaledwie 22 dni, musimy cofnąć się do samego początku sprawy. Mianowicie – zgłosiła się do nas pewna kobieta, która chciała się rozwieść. Jako kancelaria, poinformowaliśmy ją o dostępnych dla niej drogach. Oczywiście jedną z nich była mediacja. Nasza klientka zgodziła się poznać więcej szczegółów na temat tej metody rozwodowej w świetle prawa. 

Przedstawiliśmy schemat – jak wygląda mediacja, jak przebiegają spotkania i wskazaliśmy, że ten sposób wykorzystało już wielu naszych podopiecznych.  Mediacja zainteresowała naszą klientkę, więc mogliśmy przystąpić do działania. 

Skontaktowaliśmy się z mężem naszej klientki. On również wyraził zgodę i chęć na przeprowadzenie rozwodu w formie mediacji. Dlatego, że obie strony były zgodne co do formy prowadzenia rozwodu – mogliśmy umówić pierwsze spotkanie współmałżonków z mediatorem. Właśnie ta chęć i świadomość, że to nie musi być bolesna przeprawa, doprowadziła do tego, że para wykonała pierwszy krok do rozwodu w 22 dni. Warto zapoznać się z naszym poradnikiem rozwodowym, aby mieć świadomość jak on przebiega.

Pierwsza mediacja – jak przebiegła?

Z oczywistych względów nie możemy przytaczać szczegółów prowadzonej rozmowy. Dbamy o całkowitą dyskrecję i gwarantujemy naszym klientom profesjonalną postawę, jako zespół Nowego Etapu. Niemniej jednak możemy zaznaczyć, że nie był to tradycyjny prosty rozwód. Do ustalenia konieczna była również kwestia podziału opieki nad dziećmi, ewentualnych kontaktów czy wysokości alimentów. W tym przypadku dojście do kompromisu i uzgodnienie szczegółów trwało około godziny. Po tym czasie współmałżonkowie mieli gotowe stanowiska, a my mogliśmy rozpocząć sporządzanie dokumentów.

Czy godzina to długo na porozumienie się dwóch, rozwodzących się współmałżonków? Z pewnością jest to kwestia sporna. Jedno jest pewne – mało który rozwód trwa tylko godzinę.

Trzeba mieć jednak na uwadze to, że każda sprawa rozwodowa, w tym również mediacja, to naprawdę indywidualne przypadki. Jedne małżeństwa dogadują się lepiej, a inne muszą pokonać liczne trudności, by usiąść i ze sobą porozmawiać w obecności mediatora. Może się okazać, że tych rozmów będzie kilka. Jednakże każda mediacja staje się początkiem końca sprawy rozwodowej. To najkrótsza droga, nawet jeżeli spotkania z mediatorem nie kończą się już na jednej godzinie.

Przygotowanie dokumentów przez kancelarię Nowy Etap

Na tym w zasadzie udział naszych współmałżonków się zakończył, a do pracy zabrali się specjaliści z Nowego Etapu. Rozpoczęliśmy przygotowywanie wszystkich niezbędnych dokumentów, potrzebnych do uzyskania rozwodu. To niezwykle ważny etap (jeżeli nie najważniejszy) w całym rozwodzie. Dlaczego? Otóż błędnie wypełnione wnioski lub częściowo niezgadzające się z ustaleniami stron, mogłyby zaważyć nie tylko na długości samego rozwodu, ale nawet uniemożliwić jego rozpoczęcie.

Zawsze skrupulatnie podchodzimy do wypełniania dokumentów rozwodowych, ponieważ mamy świadomość, że nasi klienci nam ufają. Powierzyli sprawę Nowemu Etapowi, aby sami nie musieli zaprzątać sobie tym głowy. Po sprawdzeniu i weryfikacji całej dokumentacji składamy wniosek do sądu.

Od tego momentu minęło 22 dni…

Zaledwie w ciągu 22 dni od momentu przesłania dokumentów do sądu, wspomniane małżeństwo otrzymało rozwód. Odbyła się tylko jedna rozprawa, która trwała kilkanaście minut. Mało tego. W ten czas włączamy przerwę, po której następuje ogłoszenie wyniku sprawy, czyli w tym przypadku ogłoszenie rozwodu.

Wspomniani współmałżonkowie musieli jedynie pojawić się na sali sądowej, aby potwierdzić, że zgadzają się z ustaleniami, które zostały zawarte w przygotowanych dokumentach. Sędzia potrzebował jedynie mieć pewność, że podtrzymują oni ustalenia mediacji. I to tyle. Ogłoszono rozwód i każda ze stron mogła od tej chwili prowadzić swoje życie i nie przejmować się żadnym, toczącym się postępowaniem sądowym.

Jak uzyskać rozwód w 22 dni?

Zdecydowanie łatwiej opowiada się o cudzym przypadku, niż realizuje własne scenariusze. Jesteśmy różni, a rozwód zazwyczaj przebiega w atmosferze wzburzonych emocji, a nierzadko również gniewu i złości. Mediacja jest idealnym sposobem, aby spojrzeć na rozstanie z zupełnie innej perspektywy. Oprócz tego pozwala zdecydowanie skrócić czas oczekiwania na rozwód, oszczędzając nam stresu i niepotrzebnych wydatków.

Zatem na czym warto się skupić, aby uzyskać rozwód już w 22 dni? Zdecydowanie jednym z ważniejszych czynników będzie tutaj obopólna chęć do porozumienia. Oczywiście nikt nie każe nam się od razu na nowo zakochiwać w naszym współmałżonku. Wystarczy motywacja do szybkiego zakończenia małżeństwa i rozmowa z partnerem/partnerką z udziałem mediatora.
Pamiętajmy, że mediacja pozwala nam kontrolować wyrok sądu. To my idziemy jako współmałżonkowie i przedstawiamy, że mamy pomysł i plan na nasz rozwód. Ustaliliśmy już wszystkie najważniejsze kwestie i nie mamy zamiaru wykłócać się o spotkania z dziećmi czy wspólny majątek. To oznaka dla sądu, że świadomie podejmujemy decyzje.

W takiej sytuacji sąd ma gotowe rozwiązanie i wystarczy, że je po prostu zatwierdzi. Sędzia nie musi przeprowadzać wywiadów ze świadkami i oglądać dowodów. Możecie nam wierzyć, że dla niego to również komfortowa sytuacja. Sąd nie będzie utrudniał – o to nie trzeba się martwić. W dodatku czas oczekiwania na sprawę rozwodową z postanowieniem mediacyjnym jest zdecydowanie krótszy, niż gdy staramy się o rozwód tradycyjną drogą.

Średni czas rozwodu w Nowym Etapie

Nie będziemy ukrywać – nasz nowy rekord wynosi 22 dni. Pewnie sami byśmy nie uwierzyli, że to możliwe, gdybyśmy nie byli częścią całego tego procesu. Zdarzały się już rozwody, które z udziałem mediacji trwały 34 lub 37 dni. To naprawdę szybka formalność, która będzie z korzyścią dla każdego.

W przeciwieństwie do zwykłego rozwodu czas oczekiwania na pozasądowe rozwiązanie małżeństwa to średnio 3 miesiące. Oczywiście na to będzie miał wpływ stopień skomplikowania takiego postępowania, sam sędzia przydzielony do sprawy, ale także dobra wola współmałżonków. W zasadzie panuje tutaj jedna zasada – im szybciej zrozumiemy, że zgoda doprowadzi do szybkiego rozwodu, tym lepiej dla nas.

Chcesz rozwieść się w 22 dni?

Rozwód nie musi kojarzyć Ci się z nieprzespanymi ze stresu nocami i wykorzystanym limitem na koncie. Nikt nie chce przeżywać rozstania podwójnie, tylko dlatego, że musi być ono zatwierdzone przez sąd. Dlatego w Nowym Etapie pokazujemy, że szybki rozwód jest możliwy. Zależeć to będzie oczywiście od wielu składowych, ale maksymalny czas, po którym otrzymacie rozwód to 3 miesiące. Dzięki prowadzonym przez nas sprawom wiemy, jak prowadzić rozmowy z małżonkami i przedkładać dokumenty, by sprawa odbyła się możliwie jak najszybciej. Jesteś zainteresowany rozwodem? Specjaliści z Nowego Etapu czekają, by udzielić Ci wszystkich niezbędnych informacji.

Kamil Jura - NOWY ETAP
Kancelaria rozwodowa - NOWY ETAP
Sprawdź ile będzie
kosztować Twój rozwód
Kamil Jura - NOWY ETAP
 Sprawdź ile będzie kosztować Twój rozwód 
autor artykułu
Kamil Jura
Prawnik i mediator rozwodowy. Twórca nowoczesnego podejścia do sposobu przeprowadzenia rozwodu. Jako jedyny w Polsce wymyślił i opracował od A do Z unikalny schemat działania w sprawach rozwodowych pozwalający na uzyskanie rozwodu nawet w 8 dni.

Rozwód nawet w 8 dni bez zbędnych kosztów i emocji

Zakończ nieszczęśliwy związek dbając o finanse, bez traumy dla Ciebie i dzieci, bez walki w sądzie i wyciągania brudów oraz bez angażowania świadków.

Rozwód nawet w 8 dni bez zbędnych kosztów i emocji

Zakończ nieszczęśliwy związek dbając o finanse, bez traumy dla Ciebie i dzieci, bez walki w sądzie i wyciągania brudów oraz bez angażowania świadków.

Kim jesteś?

Rozwód nawet w 8 dni bez zbędnych kosztów i emocji

Zakończ nieszczęśliwy związek dbając o finanse, bez traumy dla Ciebie i dzieci, bez walki w sądzie i wyciągania brudów oraz bez angażowania świadków.

Rozwód nawet w 8 dni bez zbędnych kosztów i emocji

Zakończ nieszczęśliwy związek dbając o finanse, bez traumy dla Ciebie i dzieci, bez walki w sądzie i wyciągania brudów oraz bez angażowania świadków.

Kim jesteś?

 Sprawdź ile będzie kosztować Twój rozwód 
 Sprawdź ile będzie kosztować Twój rozwód 
Kamil Jura

Prawnik i mediator

Chcesz się rozwieść nawet w 8 dni bez zbędnych kosztów i emocji?
 Sprawdź ile będzie kosztować Twój rozwód